הסילבוס בעבודות אקדמיות

אקדליסט מייחסת לסילבוס חשיבות רבה בכתיבת עבודות אקדמיות. ממש לא משנה איזה סוג של עבודה אקדמית אתה צריך לכתוב. אנו באקדליסט מחוייבים לקרוא את סילבוס המרצה, וברוב המכריע של הפעמים אנו בהחלט משתמשים לפחות בכמה מאמרים מתוך הסילבוס לכתיבת העבודה.

מקור המילה סילבוס הוא מהשפה הלטינית והפירוש הפשוט של המילה הינו רשימה, אולם בעברית הכוונה היא להרבה מעבר לכך. בקורסים רבים שאינם קורסי סמינר יש פירוט על החומר הנלמד, פירוט של מערכי שיעור , דרכי התקשרות עם המרצה וכולי… אבל אותנו באקדליסט הכי מעניינת היא הרשימה הביביליוגרפית שכתב המרצה.האמינו לנו, ההמרצה טרח ובחר בקפידה את המאמרים והמקורות כדי שתוכלו להשתמש בהם. בעיקר לדברים עיקריים, ראשוניים.

סילבוס עבודות אקדמיות – יתרונות

יתרון נוסף של הסילבוס כתיבת עבודות אקדמיות הוא שמתוך המאמר עצמו  ששלח המרצה תוכלו למצוא עוד מאמרים, וכך הלאה. לכן זוהי נקודת פתיחה חשובה.

למה יש סילבוס בעבודות אקדמיות

בקורס למשל שהנושא המרכזי בו הוא מוטיבציה, תמצאו בסילבוס מאמרים ועבודות לדוגמא בנושא, לרוב בהטיות שונות כגון השפעת המוטיבציה על.. הקשר בין מוטיבציה ל.. וכך הלאה.

מכיוון שסילבוס מייצג בעברית משהו אחר (כבר אמרנו) , במקום הקוריקולום (תוכנית לימודים) משמש למעשה סילבוס כמונח לתוכנית הלימודים , וקורסי סמינר סילבוס עבודות אקדמיות השם יותר מתאים כי תמיד יש שם רשימה.

ויקיפדיה:

רוב יכיל הסילבוס מידע ספציפי על הקורס ועל דרכי קשר עם המרצה ועוזרי ההוראה, הסברים כלליים על הקורס ותוכנו, רשימות הקריאה, לוח זמנים לשיעורים ומטלות אחרות, המדיניות לפיה יקבלו התלמידים את ציוניהם, כללים ספציפיים לגבי התנהגות בכיתה וכדומה. הסילבוס מספק מידע המאפשר לתלמידים לבחור בעת הרישום לקורסים או בשלבים מוקדמים של הקורס אם ברצונם לקחת בו חלק. בסילבוס מקוון, ישולבו רשימות הקריאה, בקישורים אליהם או לקבצים בהם מופיע החומר.

סילבוס עבודות אקדמיות

 

לסיכום, אל תדלגו על בחינת הפריטים בסילבוס של העבודה האקדמית שלכם. הסילבוס יכול לעזור מאוד בכתיבת העבודה שלך.

בהצלחה!