ניתוח סטטיסטי , עיבוד נתוני מחקר2021-06-01T02:17:42+00:00

עיבוד נתונים , ניתוח סטטיסטי ? השערות ? SPSS ? כנראה שהגעת למקום הנכון !

עיקר המחקר הכמותי או כמותני או אמפירי הינו עיבוד סטטיסטי. יש לקבוע את שיטת הניתוח, כיצד לעבד את הממצאים ולא פחות חשוב – כיצד להציג אותם בעבודה , או במאמר. כן , לרבים מאיתנו הדבר קשה , חומר שלא תורגל כבר מספר שנים , ופירסון הוא זכרון רחוק… אל דאגה , הסטטיסטיקאים שלנו מתמחים בביצוע עבודות מסוג זה. אנו מבצעים עיבודים וניתוחים סטטיסטיים ברמות מורכבות ובהצגת הממצאים בצורה פשוטה .
קראת עד הנה , אתה כנראה צריך ותוכל להנות מסיוע מקצועי למחקר הכמותי שלך. צור קשר ונשמח לעזור או חייג עכשיו! 058-4533512

מרכיבי הפרק המחקרי במחקר כמותני

על פרק השיטה לתאר בפירוט כיצד נערך המחקר: מי המשתתפים וכיצד נבחרו,, וגם איך הגעתם אליהם.

במערך המחקר, יש לתאר מה היו כלי המחקר וכיצד נאספו הנתונים בפועל. תאור זה מאפשר להעריך את המהימנות והתקפות של התוצאות. הוא גם מאפשר לערוך מחקרים דומים בעתיד.

כלי המחקר

תאור השאלונים בהם נעשה שימוש. מהימנות, תוקף  שדווחו ע"י מפתחי השאלון או כפי שנמצאו במחקרים קודמים.

בעבודת הגמר עצמה יש לפרט גם את הגורמים , סולמות  ותהליך העיבוד.

הליך

סעיף זה מכיל  את השלבים השונים במחקר.  למשל, יש לפרט את ההנחיות לנבדקים, דרכי הגיוס  של המשתתפים הנבדקים וודרך הזנת הנתונים למחשב

עיבוד הנתונים

תאור דרך עיבוד הנתונים – מה בדיוק  נעשה בנתונים,  כדי לענות על שאלות או לבחון את השערות המחקר

כגון : "הנתונים יועלו למחשב ויעובדו בתכנת spss" לא מפרט מספיק !

יש לציין אם כן כי  תיבדקנה התפלגויות, יבדקו ההבדלים בין הקבוצות, ייבדק המתאם בין משתנים , אם יערך ניתוח שונות עם משתנים יש לציין בפרק זה.

תוצאות או ממצאים

פרק שחייב לסכם את הנתונים שנאספו ואת העיבוד הסטטיסטי . יש צורך להציג את הנתונים במידה מספקת של פירוט שתאפשר להצדיק בפשטות  את המסקנות, ואת הממצאים הרלוונטיים, כולל כאלה שאינם תומכים בהשערות, או אף סותרים.

לצד נתונים אלה , אין צורך להציג  עודף, או כל פיסת מידע; פרק התוצאות מהווה חלק מן הזרימה של המחקר כולו, וויש צורך , דרך הממצאים לראות איך הדבר תורם לענות על שאלת המחקר,  ומסקנותיו.

המחקר הכמותי/כמותני

איתור שאלונים

ניסוח השערות המחקר

כלי המחקר – תוקף השאלונים , רמת המהימנות של השאלונים.מהימנות השאלון למעשה קובעת על ידי מדד באיזו רמה השאלון הינו ברור למשתתפים. ככל שציון המהימנות גבוה יותר , אנו סמוכים ובטוחים כי השאלון  עונה על צרכינו. לרוב יש ערך למהימנות ממקחרים קודמים שבדקו זאת. ( אלפא של קרונבאך)

איסוף הנתונים: בין אם השאלון הופץ דיגיטלית באמצעות גוגל דוקס (google docs)  או כלי המחקר קוואלטריקס , יש לבדוק כי כל השאלונים מולאו כהלכה , ויש לפסול שאלונים לא מצאימים!

סטטיסטיקה תיאורית

בדיקת ההשערות

כתיבת פרק הממצאים , להטמעה בעבודה

לוחות ואיורים

לוחות ואיורים מהווים דרך יעילה וחסכונית להצגת נתונים בצורה מרוכזת ובהירה. הלוחות והאיורים(חייבים להיות ממוספרים בסדר רץ, על-פי סדר ההופעה בעבודה . כגון לוח 1 : תאור נתוני הלוח

  • סטטיסטיקה תיאורית
  • מתאמי פירסון, ספירמן וקרמר (בהתאם לסוג המשתנים)
  • מבחני חי בריבוע
  • מבחני T
  • מבחני F וניתוחי שונות
  • ריגרסיה לינארית
  • מבחן פישר
  • ריגרסיה מרובה
  • ניתוח גורמים

על פרק השיטה לתאר בפירוט כיצד נערך המחקר: מי המשתתפים וכיצד נבחרו,, וגם איך הגעתם אליהם.

משתנה תלוי ומשתנה בלתי תלוי – דוגמאות!

הגדרה של משתנה בלתי תלוי - זהו המשתנה המסביר. הגדרה [...]

ייעוץ חינם!

רוצה דוגמא ?

נשמח לשלוח לך פרק ניתוח ממצאים , פרק שיטה , או עבודה מלאה לדוגמא , ללא תשלום , להתרשמות. פנה אלינו וציין את תחום המחקר שלך. עדיין מלבט ?לך על ליווי מלא .

ייעוץ חינם!

כתיבת סמינריון בצורה מקצועית זוהי הממוחיות שלנו. אנו משתמשים במאמרים עדכניים ושולחים טיוטא למשוב מן המרצה .התהליך הייחודי שלנו מבטיח ציון קרוב למושלם. כתיבת עבודות זה אקדליסט

אקדליסט באה לעזרתכם!!
אנחנו באים להשלים את החסר ולהציע את העזרה שאתם כל-כך זקוקים לה. אקדליסט הוקמה על-ידי בוגרי תארים מתקדמים מהאוניברסיטאות הטובות בארץ. אנחנו מכירים את ההרגשה שמלווה אתכם בכל אותן עבודות אקדמאיות- חוסר אונים ולחץ של זמן. חווינו זאת על בשרינו ולכן אנחנו יודעים שאצלנו תקבלו את העזרה המקצועית ביותר שתפתור אתכם מהרבה כאבי ראש.

עבור למעלה