מה היא אותה עבודת סמינר גדולה שכל הסטודנטים חוששים ממנה? מדוע קשה כל-כך לעשות אותה ומתי תגלו שאתם לבד במערכה הזאת? המאמר הבא נועד לעשות לכם סדר בדברים.

מה הם סמינרים?

סמינרים הם קורסים אקדמאיים שבמהלכם אתם נחשפים לנושאים רבים. בסוף הקורס אתם נדרשים לכתוב עבודה סמינריונית על אחד מהנושאים שלמדתם בקורס: עליכם לבחור נושא, לנסח ממנו שאלת מחקר, למצוא רשימה ביבליוגרפית שתעמוד בדרישת המרצה, לקרוא את כל הרשימה הזאת, לנתח אותה ולנסח ממנה את העבודה עצמה. כתיבת העבודה גם היא עסק לא פשוט בכלל ודורשת מיומנות רבה (הרחבה על דרך כתיבת עבודה סמינריונית במאמר "מהי עבודה סמינריונית").

 

לומדים לשחות לבד

אנחנו מכירים את התסריט- לאורך כל הסמסטר לומדים בקורס הסמינר על נושאים כלליים, המרצה לא מתמקד בעבודה ומשאיר את הדיון עליה לשיעור האחרון. כשמגיע השיעור האחרון, המרצה מפרט בפניכם רק את דרישות העבודה ומבלי להציע כל עזרה ממשית. זהו הביטוי המוחשי ביותר למדיניות האוניברסיטאות והמכללות בארץ: אתם נזרקים למים העמוקים וצריכים ללמוד הכל בעצמכם.

 

אין מקום לטעויות בעבודות אקדמאיות

אין מועד ב' ואין מקום לתיקונים. הציון הוא סופי ובעל משקל רב. קורסי סמינר הם בעלי נקודות זכות גבוהות, וללא השלמה מוצלחת של העבודה אין בעצם זכאות לתואר. הבעיה עם עבודות אקדמאיות היא שאתם לבד במערכה: במהלך כל הסמסטר אתם טרודים בלימודים ואין ממי לבקש עזרה. כך יוצא שרוב הסטודנטים, מתוך שיקולים הכרחיים, דוחים את הכתיבה של עבודות אקדמאיות לתקופת החופש, לאחר המבחנים. רק שאז מוצאים שהמרצים כולם בחופשה, אין ממי לבקש עזרה ומועד ההגשה רק הולך ומתקרב.

 

אקדליסט באה לעזרתכם!

אנחנו באים להשלים את החסר ולהציע את העזרה שאתם כל-כך זקוקים לה. אקדליסט הוקמה על-ידי בוגרי תארים מתקדמים מהאוניברסיטאות הטובות בארץ. אנחנו מכירים את ההרגשה שמלווה אתכם בכל אותן עבודות אקדמאיות- חוסר אונים ולחץ של זמן. חווינו זאת על בשרינו ולכן אנחנו יודעים שאצלנו תקבלו את העזרה המקצועית ביותר שתפתור אתכם מהרבה כאבי ראש.